Napad z bronią w Osinowie Dolnym. Sprawcy zatrzymani

Napad z bronią w Osinowie Dolnym. Sprawcy zatrzymani

Trwają działania policji na terenie hurtowni papierosów w Osinowie Dolnym. Funkcjonariusze szukają nabojów, które zostały wystrzelone w drzwi hurtowni.

Aktualizacja: Ranny właściciel hurtowni wyszedł już ze szpitala. Prawdopodobnie został uderzony w tył głowy kolbą pistoletu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas napadu trzech mężczyzn wtargnęło do hurtowni, a czwarty czekał na nich w samochodzie. Nie udało im się ukraść zbyt wiele, ponieważ wcześniej inkasent odebrał utarg. Gdy napastnicy byli wewnątrz, osoby, przypadkowi świadkowie, którzy zauważyli zamieszanie, podbiegli do budynku i zablokowali drzwi. Wtedy padły strzały z wewnątrz budynku. Napastnicy oddali trzy strzały. Dwie kule przeleciały na wylot, trzecia utknęła w drzwiach. Świadkowie po usłyszeniu strzałów uciekli. Nikt nie został ranny. Policja po kilku godzinach poszukiwań znalazła skradzione pieniądze, broń i samochód. Trwa ustalanie czy mężczyźni mogli mieć związek z wcześniejszymi napadami.

Hurtownia papierosów znajduje się w samym centrum Osinowa Dolnego. Czterej sprawcy wtargnęli do niej w minioną niedzielę późnym wieczorem. Siłą obezwładnili właściciela obiektu i ukradli pieniądze. W kilka godzin po zdarzeniu, policji udało się ich zatrzymać. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze i broń palną. Właściciel hurtowni trafił do szpitala – podczas napadu został najprawdopodobniej zraniony od uderzenia kolbą. Na miejscu napadu działają policjanci, którzy szukają nabojów wystrzelonych w drzwi hurtowni. To już drugi napad w Osinowie Dolnym w tym tygodniu. Kilka dni temu sprawcy sterroryzowali pracowników stacji i ukradli co najmniej kilkadziesiąt tysięcy euro i złotych. Do tej pory nie zostali odnalezieni.COMMENTS

WORDPRESS: 0