HomeŚwiętokrzyskie

Napad w mieszkaniu w Kielcach. Policjanci znaleźli zakrwawiony młotek

Napad w mieszkaniu w Kielcach. Policjanci znaleźli zakrwawiony młotek

W wigilijne przedpołudnie w owianym złą sławą wieżowcu przy ulicy Młodej 4 w Kielcach mężczyzna został zaatakowany w swoim mieszkaniu i obrabowany. Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych.

Przed godziną 9 w poniedziałek policjanci dostali z wieżowca z mieszkaniami socjalnymi na Czarnowie sygnał, że ktoś dobija się do mieszkania 40-latka. Gdy dotarli na miejsce okazało się, że nietrzeźwy mężczyzna ma obrażenia głowy. Został zabrany do szpitala, a kryminalni z komisariatu przy ulicy Kołłątaja zaczęli odtwarzać przebieg wydarzeń.

 

– Ustalili, że kilka chwil wcześniej kielczaninowi wizytę złożyli 41- i 49-latek mający niezwykle bogate kartoteki. Z mieszkania zniknęły laptop i telefon komórkowy, kryminalni znaleźli tu za to młotek, na którym były ślady krwi – opowiadał sierżant sztabowy Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

 

Przed wieczorem, nim przyszła pora, by usiąść do wigilijnego stołu, policjanci zatrzymali obu podejrzanych o rozbój. Mężczyźni, którym może grozić po 12 lat więzienia, w środę zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

 

aip

COMMENTS