Nalot policji na sekskorporację. Antyterroryści z Gorzowa w akcji. Weszli do agencji towarzyskich

Nalot policji na sekskorporację. Antyterroryści z Gorzowa w akcji. Weszli do agencji towarzyskich

To była seksualna korporacja. W jednym czasie policjanci w różnych częściach Polski weszli do agencji towarzyskich i miejsc, w których przebywali ludzie zarabiali na seksbiznesie. Akcja odbyła się także w Lubuskiem. Co odkryli antyterroryści z Gorzowa Wielkopolskiego.

Seksbiznes miał skomplikowaną i dobrze rozbudowaną strukturę. Organizacja była zarządzana przez zorganizowaną grupę przestępczą, na czele której stała kobieta. Zamknięta została również centrala telefoniczna zarządzająca sekszamówieniami na obszarze niemal 1/3 Polski. W związku z tą sprawą zatrzymanych zostało osiem osób. Policjanci z Poznania współpracując z jednostkami z kilku innych województw zatrzymali osiem osób tworzących zorganizowaną grupę przestępczą. Podejrzani przede wszystkim zajmowali się organizowaniem działalności w wielu miastach w Polsce małych agencji towarzyskich i czerpaniem ogromnych korzyści finansowych z nierządu.

 

Call center elementem seksbiznesu

 

Istotnym elementem tego seksualnego biznesu było „call center”. Działało ono we Wrocławiu. Zatrudnione tam osoby zajmowały się umieszczaniem ogłoszeń w Internecie. W tym miejscu każdego dnia zbierano setki zamówień na seks usługi i spotkania towarzyskie. Centrala zarządzała pracą prostytutek w całej Polsce wysyłając do nich umówionych mężczyzn. Także do Wrocławia regularnie trafiał całodzienny utarg. We wtorek została przeprowadzona akcja zatrzymań podejrzanych oraz działania związane ze wzbogaceniem materiału dowodowego. Do policyjnego aresztu trafiła 35-letnia kobieta, która założyła i nadzorowała seksfirmą. Zatrzymano także sześć kobiet zatrudnionych w call center.

 

Zatrzymano zawodnika MMA

 

W ręce policjantów wpadł także 32-latek – ochroniarz, windykator, opiekun, zawodnik MMA w jednym. W jego mieszkaniu zabezpieczona została broń palna. W trakcie działań zatrzymano też trzy kobiety, przy których policjanci znaleźli narkotyki. Operacja została przeprowadzona na terenie sześciu województw (dolnośląskie, wielkopolskie, lubuskie, pomorskie, świętokrzyskie, podkarpackie) . W jednym czasie policjanci wkroczyli do 50 agencji towarzyskich i obiektów, w których przebywały osoby podejrzane. Zabezpieczono gotówkę, biżuterię, broń palną, narkotyki i setki telefonów komórkowych służących w prowadzeniu seks biznesu.

 

W akcji brali udział antyterroryści z Gorzowa Wielkopolskiego

 

Materiał dowodowy zebrany przez policjantów z KWP w Poznaniu przekazano Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu, która wszczęła śledztwo. W akcji brali udział policjanci z Wielkopolski, Wrocławia, Gorzowa Wlkp., Kielc, Rzeszowa, z Wydziału dw. Handlu Ludźmi KGP, BOA, SPAP Wrocław.

 

Materiały policji, oprac. (pik) (aip)COMMENTS

WORDPRESS: 0