HomePILNE

Najwyższa lokata biało-czerwonych! Polska na piątym miejscu w rankingu FIFA!

Najwyższa lokata biało-czerwonych! Polska na piątym miejscu w rankingu FIFA!

W najnowszym rankingu FIFA reprezentacja Polski zajmuje piąte miejsce! To najwyższa lokata biało-czerwonych w historii zestawienia. Warto też podkreślić, że już od 11 miesięcy podopieczni selekcjonera Adama Nawałki nie zanotowali spadku w rankingu. Kolejne zestawienie opublikowane zostanie 14 września.

 

Reprezentacja Polski nie zatrzymuje się w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. W porównaniu z poprzednim notowaniem biało-czerwoni awansowali o jedną pozycję. Na czele zestawienia jest Brazylia, drugie miejsce zajmuje reprezentacja Niemiec, a trzecie Argentyna.

Jeżeli chodzi o naszych rywali w eliminacjach mistrzostw świata 2018, najwyższą pozycję zajmuje Rumunia (42. miejsce). Cztery lokaty dalej jest Dania (46. miejsce). Z kolei Czarnogóra plasuje się na 52. miejscu, Armenia na 72. miejscu a Kazachstan na 105. miejscu.

Przypomnijmy, że tak wysokiej lokaty reprezentacja Polski jeszcze nigdy nie zajmowała. Co więcej, w momencie przejmowania drużyny przez selekcjonera Adama Nawałkę – w listopadzie 2013 roku plasowaliśmy się na 78. miejscu.

 

Źródło: PZPN

COMMENTS