HomeTechnologie

Największe w Europie centrum wirtualnej rzeczywistości VR wkrótce w Warszawie

Największe w Europie centrum wirtualnej rzeczywistości VR wkrótce w Warszawie

DiscoVR ma być rozrywkowym centrum, które przeniesie was w nieograniczony świat Virtual Reality, a więc wirtualnej rzeczywistości. Całość ma mieć ponad 500 metrów kwadratowych i być największym tego typu obiektem w Europie. Otwarcie planowane jest na 22 lipca 2016 – do takiej daty przynajmniej odmierza zegar zamieszczony na oficjalnej stronie.

Na miejscu przygotowane zostaną rozrywki zarówno dla małych, jak i dużych. Jak zapewniają pomysłodawcy DiscoVR znajdą tu dla siebie coś zarówno ci, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z wirtualną rzeczywistością, jak i zaawansowani gracze. Do dyspozycji gości będą gogle VR typu Oculus Rift i HTC Vive, na których będzie można zagrać w trybie single oraz multiplayer.

 

Dodatkowo przewidziano także możliwość oglądania filmów i transmisji sportowych przy wykorzystaniu nowych technologii. W sierpniu urządzenia Samsunga zostaną wykorzystane do prezentowania Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. A dzięki tym atrakcjom nowe miejsce na rozrywkowej mapie Warszawy stanie się trzecim co do wielkości kinem VR w Europie.

 

– Chcemy, aby wokół DiscoVR powstała cała społeczność ludzi podobnych do nas. Jesteśmy entuzjastami nowych technologii i możliwości, które daje nam rewolucji związana z VR-em. Dlatego na miejscu planujemy też regularne stworzenie stref do e-sportu z wykorzystaniem m.in. Oculus i Google Cardboard. Będziemy także prowadzić transmisję z gamingowych zawodów, a docelowo planujemy organizację własnych turniejów np. w Counter-Strike: Global Offensive.

 

Nie zabraknie także trochę klasyki. Nasi goście będą mogli wrócić wspomnieniami do lat 90. i pograć na arcade’owych automatach – zapowiada Bogumił Jankiewicz, który jest pomysłodawcą projektu. Nowe miejsce powstanie na Mokotowie, na ul. Garażowej 4. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 22 lipca 2016. Na miejscu oprócz zabaw przewidziano także strefę relaksu ze snack barem.

 

STUL aip

COMMENTS