Największa wyprzedaż książek na świecie

Największa wyprzedaż książek na świecie

Ponad 3 miliony książek można kupić w czasie The Big Bad Wolf Book Sale w Dubaju. Obniżone o połowę ceny książek kuszą miłośników literatury z całego świata.

Książki w różnych językach kupować można przez całą dobę. Według organizatorów jest to największa wyprzedaż książek na świecie. Oferta obejmuje różne gatunki od romansów, przez literaturę obyczajową, związaną z architekturą i sztuką, biografie po cieszące się największą popularnością książki dla dzieci. Muhamed ibn Aidaroos, jeden z organizatorów podkreśla że gdyby wszystkie znajdujące się na wyprzedaży tomy ułożyć jeden na drugim to osiągnęłyby one wysokość 48 budynków Burdż Chalifa czyli znajdującego się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich największego budynku świata.

Wyprzedaż jest okazją by zaopatrzyć się w książki dla pracujących w Emiratach mieszkańców z Azji czy Afryki. Książki sprzedawane w regularnych cenach często są dla nich nieosiągalne . Big Bad Wolf Book Sale został po raz pierwszy zorganizowany w 2009 roku w Kulaa Lumpur. Od tego czasu odbył się w wielu miastach Azji miedzy innymi w Dżakarcie, Manili, Kolombo i Bankoku. Wielka wyprzedaż książek w Dubaju zakończy się w niedzielę o północy.

IAR/Dubaj/Anna Dudzińska/zr

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0