"> Najpierw straciła dom i rodziców, teraz walczy o życie. Pomagamy małej Amelce - wiadomosci.com

Najpierw straciła dom i rodziców, teraz walczy o życie. Pomagamy małej Amelce

Najpierw straciła dom i rodziców, teraz walczy o życie. Pomagamy małej Amelce

Amelka, choć ma dopiero 3,5 roku, została okrutnie doświadczona przez życie. Gdy miała kilka miesięcy, wraz z trójką rodzeństwa została odebrana od biologicznej rodziny. Gdy już trafiła do kochającego domu i rodziny zastępczej,  zachorowała na śmiertelną chorobę. Ale bardzo chce żyć. Możemy jej pomóc. Razem damy radę!

– Już wszystko się układało. Amelka pokochała nowy dom, a my ją. Wiadomość o nowotworze spadła na nas jak grom z jasnego nieba – mówi Bożena Białowąs, prawny opiekun Amelii, pieszczotliwie nazywana przez Amelkę „ciocią”.

Amelka miała kilka miesięcy, kiedy została odebrana wraz z trójką rodzeństwa od swojej rodziny biologicznej. To był dla niej ogromny stres i wielka niewiadoma, co dalej, czy ktoś ją pokocha, co się teraz z nią stanie. Gdzieś w oddali pojawiało się jednak światełko w tunelu. Amelka trafiła do rodziny zastępczej, lecz nie była tam zbyt długo.

W końcu jednak trafiła do rodziny zastępczej pani Bożeny w Krzemienicy, w powiecie słupskim. Razem z rodzeństwem odnalazła tam kochających ludzi oraz ciepły i troskliwy dom. Otrzymali ogrom miłości oraz poczucie bezpieczeństwa. Amelka w końcu poczuła co to znaczy być kochaną i kogoś kochać. Odnalazła swój domek.

Wszystko miało być jak z bajki. Niestety pewnego dnia pojawił się „potwór”, który niszczy ją od środka. Jest to nowotwór złośliwy – neuroblastoma IV.

– Amelka walczy o każdy dzień, nie poddaje się. Jest już po siedmiu chemioterapiach, jest słabiutka, straciła włoski. Są dni, kiedy czuje się bardzo słabo, wymiotuje, źle znosi niektóre leki. Musi wytrzymywać zastrzyki, badania, kolejne chemioterapie. Przed nami jeszcze bardzo długie leczenie – mówi pani Bożena. – Zwalczenie choroby polega na immunoterapii, która polega na podawaniu przeciwciał anty GD2. Leczenie nie jest finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Do całkowitego wyleczenia potrzebny jest około milion złotych. Dla nas to kwota niewyobrażalna, dlatego zwróciliśmy się o pomoc do wszystkich ludzi, którym nie jest obojętny los Amelki. Obiecałam sobie, że zrobię wszystko, aby uratować tę małą istotkę – mówi pani Bożena, która pokochała Amelkę całym sercem.
O modlitwę zwróciła się nawet do papieża Franciszka, od którego dostała list z życzeniami zdrowia i zapewnieniem o modlitwie za zdrowie dziewczynki.

Choć trudno w to uwierzyć, Amelia nie wie, czym tak naprawdę jest życie bez bólu, cierpienia, choroby. Szpitalne łoże, zastrzyki, chemia, stosy lekarstw – to właściwie u niej codzienność. Wobec takiej niesprawiedliwości świata i cierpienia tej 3-letniej istoty nie sposób być obojętnym. Tym bardziej, że metoda jej leczenia nie jest finansowana przez NFZ. Jedyna nadzieja zatem w ludziach o wielkich, szlachetnych sercach. Razem możemy więcej.
W sobotę 19 października Fundacja You Can Be My Angel oraz radio Polski FM Chicago, po raz piąty organizują anielski radioton z którego całkowity dochód przeznaczony jest na leczenie dzieci chorych na raka. Od samego rana na antenie radia prowadzone bedą zbiórki oraz licytacje, które w tym roku wesprą 3.5 letnią Amelkę ze Słupska.

Dziewczynka jest 44 dzieckiem któremu chicagowska fundacja udzieli pomocy. Na obecną chwilę fundacja przekazała $1,547,716.64 na lecznie chorych dzieci w Polsce. W trakcie rekordowego radiotonu została zebrana kwota $109,744.00. Największą, jednorazową darowizną była kwota $40,000.00 przekazana przez anonimowego darczyńce. Rekordowa licytacja przyniosła $16,000.00 za koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego. Łaczna suma zebrana podczas dotychczasowych anielskich radiotonów to ponad trzysta tysięcy dolarów.

Wolontariusze Fundacji You Can Be My Angel będą w sobotę kwestowali w polskich sklepach Chicago i na przedmieściach,  zapraszali do wspólnych licytacji  oraz odbierali telefony pod nr 773-524-2554 gdzie można zlożyć darowiznę.

W tym roku będzie wiele sportowych perełek do wylicytowania. Miedzy innymi piłkarskie koszulki z autografami Leo Messiego, Cristiano Ronaldo oraz Roberta Lewandowskiego. Do wylicytowania będą również  rękawice bokserskie ze zdjęciem i autografem Adama Kownackiego.

Jubileuszowy radioton fundacji You Can Be My Angel przez całą sobotę 19 października na antenie radia Polski FM Chicago – zapraszamy do słuchania i pomagania oraz wsparcia tego szczytnego celu. Przebieg akcji będzie można śledzić słuchając radia Polski Fm tutaj oraz oglądając live stream na facebook. Zapraszamy w godzinach od 6 rano do 19 wieczorem (od 13 w sobotę do 2 w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego).

 

Redakcja/ Magdalena Olechnowicz/PolskaPress AIPCOMMENTS

WORDPRESS: 0