W najbliższym czasie rząd zajmie się projektem ustawy wprowadzającej normy jakości węgla i innych paliw stałych

W najbliższym czasie rząd zajmie się projektem ustawy wprowadzającej normy jakości węgla i innych paliw stałych

W najbliższym czasie rząd zajmie się projektem ustawy wprowadzającej normy jakości węgla i innych paliw stałych. Zapowiedział to podczas konferencji w kancelarii premiera odpowiedzialny za walkę ze smogiem wiceminister przedsiębiorczości i technologii Piotr Woźny.

Poinformował, że Rada Ministrów rozpatrzy projekt podczas posiedzenia w ciągu tygodnia lub dwóch tygodni. Powiedział, że udało się osiągnąć porozumienie z Ministerstwem Energii. Dodał, że zostały przywrócone normy dotyczące siarki. Piotr Woźny powiedział, że ustawa będzie rozpatrywana w Sejmie razem z przepisami dotyczącymi programu osłonowego dla mniej zamożnych Polaków.
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd rozpoczyna program termomodernizacji. Szef rządu wyjaśnił, że dzięki ocieplaniu budynków mieszkalnych będzie możliwe znacznie mniejsze zużycie węgla, co przełoży się na jakość powietrza. Premier powiedział, że na ogrzanie domu nieocieplonego potrzeba średnio 4 – 5 ton węgla w sezonie grzewczym. Po termomodernizacji jest to około 2 do 2,5 tony. Mateusz Morawiecki dodał, że poprawianie jakości powietrza jest wyzwaniem na lata.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Arkadiusz Augustyniak&wcześn./kanoCOMMENTS

WORDPRESS: 0