HomePOLSKA

Najbliższe dni z opadami deszczu i podmuchami silnego wiatru

Najbliższe dni z opadami deszczu i podmuchami silnego wiatru

Najbliższe dni z opadami deszczu i podmuchami silnego wiatru. Powietrze, które napływa do Polski jest cieplejsze, ale za to bardziej wilgotne – mówi Grażyna Dąbrowska synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W związku z tym występować będą opady głównie deszczu, ale niewykluczone, że w górach i obszarach podgórskich padać będzie i deszcz, i deszcz ze śniegiem i sam śnieg.
Nocą temperatura będzie wynosiła około zera stopni. Dzisiejszej nocy termometry pokażą od – 1 stopnia na wschodzie do około 2 stopni na Dolnym Śląsku. W sobotę maksymalna temperatura wyniesie od 2 stopni na wschodzie do około 5-6 na zachodzie.
W nocy z soboty na niedzielę pojawi się silniejszy wiatr. Synoptyk zapowiada, że najpierw mocniej powieje na północy kraju. W niedzielę wiatr obejmie już cały kraj. Na Wybrzeżu jego prędkość może wynosić nawet 60 kilometrów na godzinę.
Grażyna Dąbrowska zaznacza, że silny wiatr przyczyni się do poprawy jakości powietrza i tym samym pomoże w walce ze smogiem. „Najwcześniej ta sytuacja będzie się poprawiała na północy i będzie się to kolejno przesuwać do centrum i na południe kraju” – mówi synoptyk.
W miejscach, gdzie temperatura będzie przechodziła przez zero może być ślisko. To za sprawą zamarzającej wody z roztopionego śniegu lub zamarzających opadów.

Katarzyna Ingram

COMMENTS