HomePOLSKAMazowieckie

Nagrody dla najlepszych samorządowców przyznane

Nagrody dla najlepszych samorządowców przyznane

Gospodarze miast, gmin i powiatów otrzymali w Warszawie nagrody dla najlepszych samorządowców. Wyróżnieniom patronuje nieżyjący opozycjonista z czasów PRL i były prezydent Łodzi Grzegorz Palka. Medale otrzymało łącznie 9-ciu włodarzy, przyznano także 6 wyróżnień.

Medal za działania na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego otrzymał wójt gminy Morawica, Marian Adam Buras. Odbierając nagrodę wskazał, iż wyróżnienie imienia Grzegorza Palki nie tylko cieszy, ale i wzbogaca: “Czcząc wybitnego samorządowca, który odszedł od nas w sposób tragiczny jest jednocześnie możliwość pokazania ludzi, którzy w samorządzie pracują. W samorządzie, który zmienił nasz kraj. Reforma samorządowa zmieniła Polskę fizycznie, ale i mentalnie przez zwiększenie aktywności naszego społeczeństwa” – wskazywał wójt.
Nagrody co roku przyznaje Liga Krajowa. Jej przewodniczący Tadeusz Wrona zachęcał, by wszy gospodarze miast, gmin czy powiatów czerpali z bogatego dorobku Grzegorza Palki: “Właśnie osoba Grzegorza Palki, która zakładała jedną z najważniejszych korporacji samorządowych – Unię Metropolii Polskich, nadawała kierunek rozwoju swojego miasta, a jako najmłodsza osoba w Komisji Krajowej Solidarności, starała się coś zmienić, jest świetnym symbolem. Symbolem łączącym samorządowców działających dla dobra wspólnego, dla naszej ojczyzny, Polski” – zauważył przewodniczący Ligi Krajowej.
Nagrody imienia Grzegorza Palki wręczane są od 1998 roku. Wydarzeniu patronowało Polskie Radio.

Michał Fedusio

COMMENTS