HomePOLSKA

Nagonka na szefa nauczycielskiej “Solidarności”, który podpisał porozumienie z rządem

Nagonka na szefa nauczycielskiej “Solidarności”, który podpisał porozumienie z rządem

Ryszard Proksa, przewodniczący nauczycielskiej „Solidarności” w niedzielę wieczorem podpisał porozumienie z rządem. Oburzył tym tysiące protestujących nauczycieli nie tylko spod znaku Związku Nauczycielstwa Polskiego. Zaczęli się odwracać od niego nawet członkowie jego związku. Kim jest Proksa? To mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego, wieloletni radny powiatowy… Prawa i Sprawiedliwości w powiecie ostrowieckim.

Proksa ma 64 lata, jest żonaty. W oświadczeniu majątkowym, które jako radny złożył na dwa miesiące przez zakończeniem poprzedniej kadencji Rady Powiatu Ostrowieckiego, jako swoje miejsce pracy podaje Krajowy Sekretariat Nauki i Oświaty NSZZ „Solidarność” w Gdańsku. W oświadczeniu majątkowym za rok 2017 deklarował z tego tytułu wynagrodzenie w wysokości ponad 117 tysięcy złotych plus ponad 25 tysięcy złotych z tytułu diety radnego.

 

Ryszard Proksa radnym powiatowym jest już kolejną kadencję. Zasiada w niej w klubie radnych Prawo i Sprawiedliwość. W maju 2018 roku został wybrany szefem Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania „Solidarność” ma trzecią kadencję. Z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego, przed wielu laty uczył także przysposobienia obronnego. Nadal figuruje na liście nauczycieli Zespołu Szkół numer 1 imienia Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim(tak zwany Ekonomik), skąd jest oddelegowany do pracy związkowej. Mieszka w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

sla aip

COMMENTS