21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Nadiji Sawczenko odmawiają widzenia z matką

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nadiji Sawczenko odmawiają widzenia z matką. Kobieta przyjechała do Rosji w dniu urodzin córki, aby odwiedzić ją w areszcie. Jednak jak informuje agencja Interfax, na razie służby więzienne nie wyraziły zgody na widzenie.
Do podobnych sytuacji dochodziło kilkakrotnie. Funkcjonariusze służb więziennych nie chcieli wpuścić do aresztu siostry Nadiji Sawczenko. Ostatnim razem zaś, gdy Wiera Sawczenko przyjechała do Rosji, straż graniczna nie pozwoliła jej wrócić na Ukrainę twierdząc, że jest ona poszukiwana listami gończymi za rzekomą obrazę czeczeńskiego sędziego. Tylko dzięki interwencji ukraińskiego MSZ cofnięto decyzję. Tym razem kłopoty z dostaniem się do aresztu ma matka Nadiji Sawczenko. Dlaczego nie może spotkać się z córką, w dniu jej urodzin, nie wiadomo.
Ukraińska pilotka przebywa w rosyjskim areszcie prawie dwa lata. W marcu została skazana na 22 lata łagru za udział w śmierci rosyjskich dziennikarzy. Ona sama nie przyznaje się do winy, a proces nazywa nielegalnym. Jej obrońcy przypominają, że została wszczęta procedura wydania Nadiji Sawczenko władzom Ukrainy.

TS/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mg/wk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520