Nadciąga pogodowy kataklizm! IMGW ostrzega mieszkańców prawie wszystkich województw

Nadciąga pogodowy kataklizm! IMGW ostrzega mieszkańców prawie wszystkich województw

IMGW wydało właśnie ostrzeżenie dla kilku województw. Bardzo złe warunki pogodowe w czwartek od samego rana będą w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, podlaskim, łódzkim, lubelskim, dolnośląskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim, zachodniopomorskiego. W tych rejonach spadnie marznący deszcz lub mżawka powodująca gołoledź.

W województwie łódzkim ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącym deszczem będzie obowiązywać w czwartek (21 grudnia) od godziny 6 rano, do godziny 13. W dzień z zachodu na wschód regionu będzie się przemieszczać strefa opadów śniegu i śniegu z deszczem przechodzących w deszcz. Miejscami opady będą marznące powodujące gołoledź.

 

Temperatura w nocy z środy na czwartek w Łodzi będzie ujemna. W godzinach porannych także termometry pokażą temp. poniżej zera. W połączeniu z dosyć obficie padającym deszczem na łódzkich w 21 grudnia drogach może być bardzo ślisko.

 

Według prognoz dopiero około godzin popołudniowych temperatura powietrza osiągnie wartości dodatnie. Tak więc wszyscy, którzy będą jutro jechać samochodami do pracy muszą zachować szczególną ostrożność.

(ww) aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0