"> Nadchodzą afrykańskie upały! Już za kilka dni będzie nawet powyżej 35 stopni - wiadomosci.com

Nadchodzą afrykańskie upały! Już za kilka dni będzie nawet powyżej 35 stopni

Nadchodzą afrykańskie upały! Już za kilka dni będzie nawet powyżej 35 stopni

Najbliższe 10 będzie naprawdę gorące. Najprawdopodobniej czeka nas najwyższa temperatura tego lata, ale uwaga! Będą też potężne burze!

Ciepło zacznie napływać do nas ze wszystkich stron – zarówno z Afryki, jak i Bliskiego Wschodu. Nasz kontynent, a zwłaszcza Polskę, ogarnie więc fala potężnych upałów! Z dnia na dzień będziemy odczuwać wzrost temperatury. Już w piątek, 27 lipca, na termometrach będzie 29 stopni, ale odczuwalna temperatura będzie znacznie wyższa. – Idzie długa fala upałów – Tomasz Wasilewski, meteorolog, prezenter pogody w TVN24

 

Weekend będzie jeszcze cieplejszy. Temperatura może wynosić w całym kraju nawet 33 stopnie. Na Opolszczyźnie na pewno będzie ponad 30 stopni, ale pojawią się także burze. Prawdziwa fala gorąca nadejdzie wraz z poniedziałkiem 30 lipca. Czeka nas ponad 35 stopni ciepła, ale z całą pewnością będą także burze!

 

Dopiero 3-4 sierpnia temperatura obniży się do 27 stopni, ale nie na długo. Ważne, by unikać przebywania na zewnątrz, zwłaszcza w godzinach 10.00-17.00, gdy słońce będzie szczególnie przypiekać. Pamiętajcie także, by pić dużo wody!

 

aip


COMMENTS

WORDPRESS: 0