12.3 C
Chicago
poniedziałek, 4 marca, 2024

Nadal trwają prace nad nowelizacją kodeksu drogowego. Pierwotnie planowano wprowadzenie w życie nowych przepisów 1 lipca

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nadal trwają prace nad nowelizacją kodeksu drogowego. Pierwotnie planowano wprowadzenie w życie nowych przepisów 1 lipca, ale wciąż są na etapie konsultacji publicznych i projekt nie opuścił jeszcze Rady Ministrów. Do tej pory zgłoszono uwagi od wielu stowarzyszeń zajmujących się bezpieczeństwem ruchu drogowego, wojewodów, uczelni, przedstawicieli przedsiębiorców i zarządców dróg.

Wśród zaproponowanych zmian znalazły się: pierwszeństwo pieszych jeszcze przed wejściem na pasy, ograniczenie do 50 km/h w terenie zabudowanym przez całą dobę oraz możliwość odebrania prawa jazdy kierowcy, który o 50 km/h przekroczy prędkość także poza terenem zabudowanym. Zapowiadając zmiany premier Mateusz Morawiecki wskazał, że rocznie na polskich drogach ginie blisko 3 tysiące osób, co w przeliczeniu na liczbę przejechanych kilometrów plasuje Polskę na ostatnim miejscu w Unii Europejskiej.

Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Mariusz Pieśniewski/ w sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520