HomeWIELKA BRYTANIA

Naciski na rząd Wielkiej Brytanii aby apteki sprzedawały kokainę i ekstazy

Naciski na rząd Wielkiej Brytanii aby apteki sprzedawały kokainę i ekstazy

Proponenci projektu twierdzą, że sprzedaż narkotyków powinna być kontrolowana przez państwo aby odciąć zorganizowane grupy przestępcze od dopływu gotówki.

Kokaina, ekstazy oraz inne narkotyki amfetaminopodobne powinny być “znacjonalizowane” i sprzedawane legalnie, pod kontrolą rządu. Podminowałoby to zorganizowane grupy przestępcze i odcięło je od bardzo dużych wpływów jakie do tej pory generują na nielegalnych środkach odurzających. Tak twierdzi organizacja Transform.

W książce, której przedmowę napisała była premier Nowej Zelandii – Helen Clark – liberalizacja narkotyków powinna już wchodzić w życie. Rząd powinien móc sprzedawać takie środki w specjalnych punktach i kontrolować co trafia w ręce obywateli.

Miałaby to być alternatywa dla “wojny z narkotykami, której nie da się wygrać.Książka “How to regulate stimulants” napisana została przez Transform – organizację, która chce zmienić obecny stan rzeczy i dostarczyć bezpieczny i kontrolowany dostęp do substancji odurzających.

Wspomniane jest w niej nawet to, jak powinna wyglądać miałaby taka aptekarska dawka kokainy, łącznie z ostrzeżeniami na temat wpływu na zdrowie.

Plan zakłada absolutny zakaz reklamy narkotyków oraz stworzenie nowej, odrębnej organizacji rządkowej, która zajmowałaby się produkcją oraz dystrybucją substancji.

Ray Lakeman, członek Anyone’s Child: Families for Safer Drug Control mówi – “Czas zaakceptować, że narkotyki istnieją i znaleźć sposoby aby były bezpieczniejsze. Mam nadzieję, że ta książka urzeczywistni takie reformy.”

Rzecznik prasowy Home Office spytany o to czy rząd rozważa legalizację narkotyków takich jak kokaina, ekstazy czy amfetamina odpowiedział “Pod żadnym pozorem, nie.”

 

 

PS

COMMENTS