HomeŚwiat

Na wysypisku śmieci osunęła się ziemia. Nie żyje ponad 35 osób

Na wysypisku śmieci osunęła się ziemia. Nie żyje ponad 35 osób

35 osób zginęło, kiedy na wielkim wysypisku śmieci na obrzeżach stolicy Etiopii osunęła się ziemia. Dziesiątki ludzi wciąż jest zaginionych.

Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy, na przedmieściach Addis Ababy. Koshe to największe wysypisko w etiopskiej stolicy, które istnieje ponad 50 lat – pisze BBC. Osuwisko miało miejsce, kiedy znajdowało się tam około 150 osób. Wielu ludzi grzebało w tym czasie w śmieciach, szukając rzeczy na sprzedaż, inne mieszkają tam na stałe. Nie wiadomo dlaczego osunęła się wtedy ziemia.
Pod tonami śmierci znalazły się dziesiątki ludzi, wciąż trwają poszukiwania. Etiopskie służby potwierdziły już śmierć 35 osób, wielu wciąż jest zaginionych. Władze obawiają się więc, że bilans śmiertelny będzie jeszcze większy. Z powodu wypadku zawaliło się również część pobliskich domów. – Moja matka i trzy siostry były w domu, kiedy osunęła się ziemia. Nie wiem co się z nimi stało – mówił agencji AP Tebeju Asres, który stracił w sobotę dom.
Władze Etiopii budują obecnie koło wysypiska Koshe elektrownię wytwarzającą energię z odpadów. To pierwsza taka budowla w Afryce. W elektrowni spalane mają być odpadki produkowane przez blisko 4 mln mieszkańców Addis Ababy.

Aleksandra Gersz AIP

COMMENTS