HomeLubelskie

Na terenie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim 42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi i słynna aukcja Pride of Poland

Na terenie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim 42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi i słynna aukcja Pride of Poland

Od 7 do 10 sierpnia 2020 roku na terenie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim odbędzie się 42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Zwieńczą go 51. Aukcja Pride of Poland oraz Summer Sale.

W piątkowym (7 sierpnia) 42. Narodowym Pokazie Koni Arabskich Czystej Krwi wezmą udział ogiery ze stadniny w Michałowie. Jak informuje prezes Stadniny Koni w Michałowie Marek Romański w niedzielę, 9 sierpnia w wieńczącej pokaz 51. Aukcji Pride of Poland weźmie udział sześć klaczy ze stadniny w Michałowie oraz dwa źrebięcia.

 

– Chodzi o źrebięcia utytułowanych klaczy Emandoria oraz Wieża Mocy. Klacze są źrebne i do Janowa nie pojechały, ale licytujący będą mogli kupić ich źrebięta – wyjaśnia Marek Romański. Siedem klaczy i jeden ogier z Michałowa zostaną wystawione podczas Summer Sale, który odbędzie się w poniedziałek, 10 sierpnia. To tak zwana letnia aukcja, na której wystawiane są konie osiągające niższe ceny na aukcjach.

 

Jakie ceny osiągną klacze na aukcji? – Oczywiście jedziemy z nadziejami. Ale w obecnej sytuacji i panującej pandemii koronawirusa trudno jest przewidzieć – dodaje prezes stadniny. Każdy koń posiada cenę minimalną (rezerwową) wyznaczoną przez właściciela i może zostać sprzedany (wydzierżawiony) nabywcy za najwyższą cenę wylicytowaną, nie niższą od ceny minimalnej (rezerwowej), chyba że ogłoszone zostanie inaczej (wyrażona będzie zgoda właściciela na zaoferowaną cenę). Osiągnięcie ceny minimalnej ogłaszane jest przez prowadzącego aukcję po zakończeniu danej licytacji lub w jej trakcie podczas prezentacji konia.

 

aip

COMMENTS