HomeCiekawostki

Na świat przyszedł kot o dwóch głowach. Właściciela nadała mu imiona Pieniądze i Złoto

Na świat przyszedł kot o dwóch głowach. Właściciela nadała mu imiona Pieniądze i Złoto

W Tajlandii przyszedł na świat kotek o dwóch głowach. Właściciela nadała mu imiona Ngern i Thong: pieniądze i złoto.

 

Kociak urodzony z dwiema głowami walczy o życie, a jego właścicielka nie zgodziła się na jego uśpienie.

Kiedy mieszkanka Tajlandii Chabaprai Nilpet przyszła z małym kotkiem do weterynarza wybuchła sensacja. Okazało się, że maleństwo ma dwie główki i specjalista nie wiedział, co z nim robić.

Na dodatek poród dwugłowego kotka był bardzo trudny i walczył on dramatycznie o życie. Jego narodziny miały miejsce w Ratchaburi w środkowej części Tajlandii.

Okazało się, że serce i płuca kociaka były tak słabe, że lekarze musieli wykonywać resuscytację, aby przywrócić go do życia. Jak potem opowiadali sami nie wierzyli, że to się im uda. A jednak… Kotek został przy życiu i wrócił z właścicielka do domu, do swojej mamy i braci.

Chabaprai nadała „szczęśliwemu” dwugłowemu kotkowi dwa imiona – Ngern i Thong, które oznaczają odpowiednio pieniądze i złoto.
Miłośniczka kotów powiedziała, że ​​kotka jest tak wątła, że ​trzeba używać strzykawki, aby podawać jej płyny najpierw do jednej, potem do drugiej główki, bo zwierzę jest tak słabe, że samo nie może tego zrobić.

-Bardzo kocham koty i hoduję je od ponad 10 lat- mówiła Chabaprai. Dodała, że to już czwarty miot jej ulubionej kotki, która po raz pierwszy urodziła dwugłowego kota.

Kobieta zapewniła, ze za nic w świecie nie pozbędzie się tego kotka, choć już składano jej konkretne propozycje.

Red. Kazimierz Sikorski AIP

COMMENTS