HomePILNE

“Na Polonii zawsze można polegać!” – Prezydent Duda o odnowieniu pomnika Kościuszki przez PSFUC

“Na Polonii zawsze można polegać!” – Prezydent Duda o odnowieniu pomnika Kościuszki przez PSFUC

– Podziękowałem amerykańskiej Polonii za Jej natychmiastową reakcję i inicjatywę odnowienia pomnika Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie – napisał prezydent Andrzej Duda. Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa zobowiązała się do naprawy  pomnika gen. Tadeusza Kościuszki, znajdującego się w waszyngtońskim Parku La Fayette, w okolicy Białego Domu.

 

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezesem Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej o odnowieniu pomnika Tadeusza Kościuszki znajdującego w rejonie Białego Domu w Stanach Zjednoczonych. Pomnik zdewastowano podczas odbywających się w Waszyngtonie protestów po śmierci Afroamerykanina George’a Floyda w Minneapolis.

“Na Polonii zawsze można polegać! Rozmawiałem z prezesem Polish&Slavic Federal Credit Union. Podziękowałem amerykańskiej Polonii za jej natychmiastową reakcję i inicjatywę odnowienia pomnika Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie” – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Pomnik Tadeusza Kościuszki stoi w Parku Lafayette, przy którym wczoraj odbywały się gwałtowne demonstracje po śmierci George’a Floyda. Pokojowe protesty przerodziły się w starcia z policją. Demonstranci odpalali petardy, wzniecili ognisko na środku ulicy i podpalali samochody. Spalili też amerykańską flagę.

 

IAR/ Foto twitter

COMMENTS