HomeŚwiat

Na pokładzie rosyjskiego airbusa doszło do wybuchu ? Tak twierdzi egipski ekspert

Na pokładzie rosyjskiego airbusa doszło do wybuchu ? Tak twierdzi egipski ekspert

Według egipskiego lekarza sądowego, który uczestniczył w oględzinach ciał ofiar katastrofy rosyjskiego samolotu, na pokładzie maszyny mogło dojść do wybuchu. We wtorek eksperci rozpoczęli analizę czarnych skrzynek airbusa.
– Charakter uszkodzeń ciał pasażerów samolotu A321 rosyjskich linii lotniczych Kogałymawia, który rozbił się w Egipcie, może wskazywać na wybuch na pokładzie przed zderzeniem z ziemią— powiedział w rozmowie z agencją Sputnik egipski lekarz sądowy.
Ekspert uważa, że duża liczba fragmentów ciał może wskazywać na to, że silny wybuch nastąpił na pokładzie jeszcze przed zderzeniem z ziemią. Jak dodał, mając na względzie stan większości ciał, do ustalenia tożsamości ofiar może być potrzebne badanie DNA.
Wciąż badane są przyczyny sobotniej katastrofy rosyjskiego samolotu na półwyspie Synaj w Egipcie. Linie lotnicze Metrojet twierdzą, że za wypadek odpowiedzialne są “siły zewnętrzne” i wskazują na Państwo Islamskie. Sami dżihadyści przyznali się do zastrzelenia maszyny. Władze Egiptu utrzymują jednak, że przyczyny są wyłącznie techniczne.
Jak podała agencja AFP, we wtorek eksperci przystąpili do analizy czarnych skrzynek samolotu. Do Kairu udał się m.in. szef Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Aleksandr Bastrykin.
Airbus A321 lotu 9268, który leciał z egipskiego kurortu Szarm el-Szejk do Petersburga w Rosji, rozbił się w sobotę rano na półwyspie Synaj w Egipcie. Maszyna zniknęła z radarów 23 minuty po starcie z egipskiego lotniska. W katastrofie zginęły 224 osoby, głównie Rosjanie. Na pokładzie znajdowało się 217 pasażerów, w tym 25 dzieci, oraz siedmiu członków załogi.

COMMENTS