HomePodkarpackie

Na Podkarpaciu padł absolutny rekord poparcia dla kandydata PiS! Ponad 96 procent wyborców oddało swój głos na Andrzeja Dudę

Na Podkarpaciu padł absolutny rekord poparcia dla kandydata PiS! Ponad 96 procent wyborców oddało swój głos na Andrzeja Dudę

Na terenie powiatu jasielskiego nie ma obwodu, w którym wygrał Rafał Trzaskowski. Sprawdziliśmy, zatem, w której miejscowości największym poparciem, spośród wszystkich biorących udział w głosowaniu cieszy się, wybrany na drugą kadencję Andrzej Duda.

Po sprawdzeniu wszystkich protokołów głosowań z powiatu jasielskiego okazało się, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości, który ubiegał się o drugą kadencję największym poparciem wyborców cieszy się w Zawadce Osieckiej. W miejscowości, gdzie uprawnionych do głosowania jest 636 osoby, w drugiej turze do urn poszło 64,78 proc. (406 osoby).

 

Jak podaje Komisja Obwodowa nr 5 w Zawadce Osieckiej, po przeliczeniu wszystkich kart okazało się, że Andrzej Duda otrzymał 393 głosy (96,09 proc.), z kolei Rafał Trzaskowski 16 (3,91 proc.). Trzy głosy były nieważne. Przy dwóch nie było krzyżyka przy żadnym z kandydatów, natomiast na jednej z kart oddano głos na obydwu kandydatów.

 

W pierwszej turze mieszkańcy Zawadki Osieckiej również w większości zdecydowali się poprzeć Andrzeja Dudę. Otrzymał wówczas 90 proc. wszystkich głosów.

 

Grzegorz Michalski aip

COMMENTS