HomeFloryda

Na Florydzie przegłosowano stawkę minimalną w wysokości $15

Na Florydzie przegłosowano stawkę minimalną w wysokości $15

Wyborcy na Florydzie przegłosowali 15 dolarową stawkę minimalną. Chociaż dla wielu będzie to powód do radości, to niestety zmiana nie nastąpi natychmiast.

Wzrost stawki minimalnej będzie wprowadzany sukcesywnie aż do 2026r. Staje się on jednak symbolem zmian, na terenie stanu, który dotychczas był tak bardzo zależny od turystyki i sektora usługowego.

Stawka minimalna zostanie początkowo podniesiona do $10 za godzinę z dniem 30 września 2021r. Sukcesywnie będzie podnoszona co roku o kolejny dolar aż do stawki $15 na godzinę w 2026r. Obecnie wynosi ona $8,56.

Floryda stała się w ten sposób ósmym stanem który wprowadził stawkę minimalna na poziomie $15. Proponenci tej ustawy twierdzą, ze poprawi to jakość życia wielu najuboższych pracowników Florydy.

Gubernator Ron DeSantis dotychczas nie dzielił się swoją opinią na temat podwyżki minimalnej płacy. Dopiero na dzień przed wyborami stwierdził, że to “nie jest [odpowiedni] czas” na jej podwyższenie, przestrzegając, że może ona bardzo negatywnie wpłynąć na Florydę i lokalne biznesy.

 

 

PS

COMMENTS