HomeŚwiat

Na 100 mln euro szacują szkody hotelarze na Krecie w związku z upadkiem biura Thomas Cook

Na 100 mln euro szacują szkody hotelarze na Krecie w związku z upadkiem biura Thomas Cook

Na 100 milionów euro szacują szkody hotelarze na Krecie w związku z upadkiem brytyjskiego biura podróży Thomas Cook. W całym kraju liczba ta może być znacznie większa. W greckim ministerstwie finansów odbyło się nadzwyczajne spotkanie w tej sprawie.

W Grecji utknęło około 50 tysięcy turystów korzystających z usług najstarszego na świecie biura podróży. Najwięcej z nich, ponad 20 tysięcy – na Krecie. Pozostali na Skiatos, Zakintos, Kos i Corfu. Turyści, w większości Brytyjczycy w następnych dniach mają powrócić do swego kraju. Ich sprowadzeniem zajmuje się brytyjski Urząd do spraw Lotnictwa Cywilnego. Niektórzy urlopowicze odlecieli już dziś.

Upadek biura Thomas Cook wywołał ogromny niepokój na wyspach, które w dużej mierze żyją z turystyki.
Greckie władze omawiają działania, które złagodziłyby konsekwencje bankructwa firmy. Hotelarze na Krecie twierdzą, że Thomas Cook nie zapłacił za zrealizowane od połowy lipca pakiety wakacyjne. Problemem są też dokonane rezerwacje, z których nie skorzystają turyści. Nie wiadomo także, co stanie się z 1200 pracownikami firmy zatrudnionymi w hotelach i biurach w Grecji.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Beata Kukiel-Vraila/Ateny/jf/dw

COMMENTS