HomeUSADetroit

Muzyczny potentat z Detroit jest potężnym baronem narkotykowym

Muzyczny potentat z Detroit jest potężnym baronem narkotykowym

Potentat rynku muzycznego z Detroit jest jednym z największych dilerów heroiny na Środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych, wynika z odtajnionych dokumentów sądowych.

Brian “Peanut” Brown miał wykorzystywać swoją wytwórnię płytową BMB Records do prania brudnych pieniędzy, a do tego sprzedawać heroinę z domieszką niezwykle silnego fentanylu, częściowo odpowiedzialnego za wzrost o ponad 50% w skali kraju liczby zgonów z powodu przedawkowania narkotyków. Problem jest szczególnie duży na Środkowym Wschodzie. W 2015 roku w Ohio było najwięcej śmiertelnych przedawkowań w USA (2,698). Na szóstym miejscu był stan Illinois (1,381), a na ósmym Michigan (1,309).

Podczas jednego z nalotów, związanego ze śledztwem ws. 47-letniego Browna, agenci DEA skonfiskowali co najmniej kilogram fentanylu. Sprzedaż narkotyków miała przynieść podejrzanemu i jego współpracownikom milionowe wpływy, pozwalające na zakup luksusowych aut, nieruchomości i drogocennej biżuterii.

Śledztwo dotyczące Browna trwa już od kilku lat, ale jak dotąd mężczyzna nie usłyszał zarzutów. Nie wiadomo, czy jest wystarczająco dużo dowodów, by postawić go w stan oskarżenia. Ze względu na rozmiary operacji, obejmującej kilka stanów, może upłynąć kilka kolejnych lat, zanim dochodzenie zostanie zakończone.

(dr), Fot. Dreamstime.com

COMMENTS