23.2 C
Chicago
niedziela, 23 czerwca, 2024

„Muzyczna Biografia – 90 lat Polskiego Radia”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Honorowe Złote Mikrofony dla Haliny Kunickiej, Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu nagrody wręczył im prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski. Okazją był specjalny koncert „Muzyczna Biografia – 90 lat Polskiego Radia”.

Prezes Polskiego Radia przedstawiał uzasadnienia w imieniu zarządu nadawcy. Halinę Kunicką wyróżniono za „ogromną muzykalność, mistrzostwo w interpretacji wykonywanych utworów i za piosenki, które wraz z artystką nuciła cała Polska”.

Wzruszona Kunicka, dziękując za nagrodę podkreślała, że jest także wdzięczna za to, iż organizatorzy postanowili zapowiedzieć jej wejście na scenę odtworzeniem na ekranie zapowiedzi Lucjana Kydryńskiego, nieżyjącego męża piosenkarki. „Kiedy Lucjan był na tej estradzie , wielokrotnie na tym festiwalu i gdy prowadził swoje audycje przez wiele lat w radio…. +To były piękne dni+” – mówiła Halina Kunicka.

Alicję Majewską doceniono za „wielki głos o niepowtarzalnej barwie, bezbłędną i wspaniałą interpretację tekstów i wszystko to, co czyni artystkę jedną z największych osobowości polskiej estrady”. Z kolei Włodzimierzowi Korczowi dziękowano za „setki piosenek, których wiele weszło do kanonu naszego narodowego śpiewnika”.

Majewska, po otrzymaniu nagrody, podziękowała Polskiemu Radiu za promowanie piosenek. Dodała, że najchętniej śpiewa utwory „napisane przez Wojciecha Młynarskiego do muzyki Włodzimierza Korcza”. „40 lat musiałem czekać na to, żebyś to powiedziała publicznie” – zażartował, odpowiadając na to wyznanie, Włodzimierz Korcz.

Honorowy Złoty Mikrofon przyznawany jest okazjonalnie od 2002 roku przez Zarząd Polskiego Radia osobowościom radiowym – pracownikom i współpracownikom Polskiego Radia – za wybitne zasługi dla radia publicznego.

© Andrzej Thiel | Dreamstime.com
Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/TVP1/wcz./vey/nyg

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520