20.7 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

Mural Marka Perepeczki pojawił się na ścianie częstochowskiego bloku

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Mural Marka Perepeczki już prawie gotowy. Janosik pojawił się na ścianie częstochowskiego bloku. Marek Perepeczko ma już swoją ławeczkę w Częstochowie, którą odsłonięto w 2014 roku, w III Alei Najświętszej Maryi Panny. Mural to kolejny dowód na to, że mieszkańcy Częstochowy nie zapominają o swoich dawnych gwiazdach.

Najnowszy mural w Częstochowie przedstawia aktora w jego najbardziej znanej roli filmowej: Janosika. Mural powstaje blisko Teatru im. Adama Mickiewicz, którego Marek Perepeczko był dyrektorem w latach 1997-2003. Aktor zmarł w Częstochowie w 2005 roku.

Namalowanie muralu jest inicjatywą Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, do której należy blok. Autorem malunku jest częstochowski artysta Michał Błach, autor kilku murali w Częstochowie, min. Świtezianki, w osiedlu Trzech Wieszczów.

Marek Perepeczko ma już swoją ławeczkę w Częstochowie, którą odsłonięto w 2014 roku, w III Alei Najświętszej Maryi Panny. Aktor siedzi vis a vis poetki Haliny Poświatowskiej.

Aleja Najświętszej Maryi Panny jest wpisana do rejestru zabytków. Na jakiekolwiek zmiany, np. stawianie pomników, fontanny, musi się zgodzić konserwator zabytków.

Red. Janusz Strzelczyk /PolskaPress  AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520