Mundial 2018. Lepsi tylko od nielicznych. Na którym miejscu znalazła się reprezentacja Polski w MŚ 2018?

Mundial 2018. Lepsi tylko od nielicznych. Na którym miejscu znalazła się reprezentacja Polski w MŚ 2018?

Na 32 zespoły w finałowym turnieju mundialu reprezentacja Polski zanotowała wynik lepszy tylko od siedmiu drużyn. Drużyna prowadzona przez Adama Nawałkę zajęła 25. miejsce i w klasyfikacji tegorocznych mistrzostw uplasowała się tuż przed Islandią. Słabsza była natomiast m.in. od Tunezji, Peru i Nigerii.

Przed “meczem o honor” reprezentanci mogli zanotować najsłabszy wynik drużyny narodowej w naszej historii. 0 punktów po dwóch meczach z bilansem bramek 1:5? Gorzej było tylko w 2002 roku, kiedy Jerzy Engel również pogubił się w doborze zawodników i po dwóch rozegranych spotkaniach mógł “pochwalić się” zerowym bilansem – zarówno punktowym, jak i bramkowym. Mimo wszystko, kadra w XXI wieku potrafiła ostatnie mecze w grupie wygrywać, a trzy punkty w grupie nie wyglądały źle w stosunku do innych ekip z ostatnich miejsc.

Zwycięstwo z Japonią zrodziło się w bólach natomiast kadrowicze uniknęli totalnej kompromitacji. Biorąc pod uwagę wynik drużyn europejskich, lepsi jesteśmy tylko od Islandii. Pozostałe drużyny, które pożegnały się już z turniejem, są z pozostałych kontynentów oraz zajmują niższe miejsce w rankingu FIFA. Większość z tzw. “outsiderów” pozostawiła jednak po sobie dobre wrażenie. Arabia Saudyjska wydarła punkty mocniejszemu Egiptowi, sami “Faraonowie” mogli liczyć na dobry wynik przy odrobinie szczęścia.

Iran oraz Maroko do końca walczyły z iberyjskimi kandydatami do mistrzostwa, natomiast historia Panamy jest tematem na film dokumentalny. Reprezentacja Polski rozczarowała natomiast nie tylko wynikami, ale także topornym i kompletnie niepraktycznym stylem, czy też – jego brakiem. Na 1. miejscu z najlepszym wynikiem znalazła się kadra Belgii, która zdobyła w trzech meczach aż dziewięć bramek.

Tuż za nią uplasowali się niezwykle mocni w grupie Chorwaci, a na najniższym stopniu podium stanął Urugwaj, którego bramkarz jeszcze nie skapitulował na mistrzostwach. Na drugim biegunie znajduje się Panama z zerowym dorobkiem punktowym i jedenastoma straconymi bramkami. Tuż przed nią mamy Egipt. Pozostałe drużyny zdobyły co najmniej punkt.

 

Michał Perzanowski aiCOMMENTS

WORDPRESS: 0