Mundial 2018: Emocje rosną z każdym dniem

Mundial 2018: Emocje rosną z każdym dniem

Zakończyła się faza 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. W turnieju pozostało już tylko osiem zespołów, które zagrają się w meczach ćwierćfinałowych 6 i 7 lipca. Dotychczasowe spotkania fazy pucharowej przyniosły wiele emocji i ciekawych rozstrzygnięć.
Zdaniem wielokrotnego reprezentanta Polski Jerzego Dudka, turniej rozkręca się z meczu na mecz. “Po grupach i sennych meczach weszliśmy w fazę turbulencji. Od razu trafił się wielki mecz Francji z Argentyną. Później były dogrywki i rzuty karne – troszkę emocji poprzez ten fragment gry. Mecz Szwedów ze Szwajcarią był nudnawy, ale wieczór i starcie Anglii z Kolumbią zrekompensował nam to w pełni” – powiedział Dudek.
Jednym z największych bohaterów meczu Anglia-Kolumbia był bramkarz “wyspiarzy” Jordan Pickford, który obronił kluczowy rzut karny w konkursie “jedenastek”. “To jest młody bramkarz i jeszcze brakuje mu doświadczenia, ale ma swoje najlepsze momenty. Był jedynym zawodnikiem reprezentacji Anglii, który rozegrał trzy mecze w grupie, po to, by czuł się pełnowartościowym numerem jeden. Widać, że to mu pomaga. On pomógł Anglikom awansować, a to doda mu dużo pewności siebie” – podkreślił Jerzy Dudek.
Były bramkarz reprezentacji Polski wybrał też, jego zdaniem, najlepszy mecz 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata. “Mecz Francja-Argentyna był bezsprzecznie najlepszym na mundialu do tej pory. To była najlepsza Argentyna w tych mistrzostwach i genialna Francja. Młodzież francuska pokazuje, że droga do finału będzie im się należała i czekamy na następne mecze. Emocje rosną z każdym dniem.” – zakończył.
W ćwierćfinałach zagrają: Francja z Urugwajem, Brazylia z Belgią, Szwecja z Anglią oraz Rosja z Chorwacją.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / Rozmowa IAR / R. Grzędowski / gn

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0