13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

MSZ: F-35 w sposób znaczący zapewnią Polsce bezpieczeństwo

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wiceminister Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński powiedział, że samoloty F-35 w sposób znaczący zapewnią Polsce bezpieczeństwo. Wiceszef dyplomacji podkreślił znaczenie umowy na zakup myśliwców piątej generacji, którą dziś rząd podpisze z USA.

Wartość kontraktu to ponad 4,5 miliarda dolarów. Jak mówił w Polskim Radio 24 wiceszef dyplomacji, Polska mogłaby zapłacić mniej, gdyby wcześniej – za rządów PO-PSL – wzięła udział w procesie badawczym. „My otrzymaliśmy taką propozycję od Stanów Zjednoczonych, ale z jakichś powodów nie bylismy tym zainteresowani. Z dzisiejszej perspektywy można powiedzieć, że to był wielki błąd” – powiedział wiceminister Paweł Jabłoński.
Paweł Jabłoński podkreślił, że myśliwce F-35 są obecnie najbardziej zaawansowanymi samolotami świata, które znacznie zwiększą siłę defensywną Polski i zapewnią jej bezpieczeństwo. Dodał, że zakup myśliwców F35 to dla Polski sprawa strategiczna i powinna być ponad podziałami politycznymi.

Po południu (godz. 15.00) szef MON Mariusz Błaszczak w dęblińskiej „Szkole Orląt” podpisze dokumenty, na podstawie których kupimy 32 wielozadaniowe samoloty F-35. W uroczystości weźmie też udział zwierzchnik sił zbrojnych, prezydent Andrzej Duda.

Finalizację umowy o zakupie samolotów, poprzedziły miesiące negocjacji, także dotyczące ceny.

IAR/Lis/dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520