1.4 C

MŚ w skokach: Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch dopiero 5. Może w „drużynówce” będzie lepiej?

Markus Eisenbichler zdobył złoty medal w konkursie skoków podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, których gospodarzem jest austriackie Seefeld. Na dużej skoczni w Innsbrucku Niemiec uzyskał 131,5 i 135,5 metra (279,4 pkt) i o 12,1 punktu pokonał swojego rodaka Karla Geigera (131 i 130,5 m), a o 13,3 punktu prowadzącego po pierwszej serii Szwajcara Killiana Peiera (131 i 129,5 m). Tuż za podium – na 4. miejscu znalazł się lider Pucharu Świata Japończyk Ryoyu Kobayashi (133,5 i 126,5 m, 262 pkt).
Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch skoczył 128,5 i 129,5 metra i zajął 5. lokatę, a do brązowego medalu zabrakło mu 6.7 punktu. Dawid Kubacki był 12. (128,5 i 125,5 m, 240,2 pkt), Piotr Żyła – 19. (128,5 i 121 m, 228,7 pkt), a Jakub Wolny – 40. (113 m, 91,8 pkt).
W niedzielę odbędzie się konkurs drużynowy. Początek o godzinie 14.45.
***
Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch wystąpią w konkursie drużynowym na dużej skoczni w Innsbrucku podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Dla Huli będzie to pierwszy start w tych mistrzostwach. W składzie reprezentacji Polski pojawi się zamiast Jakuba Wolnego, który w sobotnich zawodach indywidualnych zajął 40. miejsce.
Początek niedzielnej „drużynówki” o godzinie 14.45.