11.6 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

MŚ – Szwecja pokonała Koreę Pd., Belgia wygrała z Panamą, Anglicy nie bez trudu wygrali z Tunezją [wideo]

Szwecja wygrała w Niżnym Nowogrodzie z Koreą Południową 1:0 (0:0) w meczu grupy F piłkarskich mistrzostw świata, które odbywają się w Rosji. W 65. minucie Andreas Granqvist wykorzystał rzut karny podyktowany po weryfikacji zapisu wideo. Sędziowie uznali, że Min-Woo Kim faulował w polu karnym szwedzkiego piłkarza.

W końcówce w kilku sytuacjach Szwedom dopisało szczęście. Szwecja i Meksyk są ex aequo liderami tabeli grupy F; 3. miejsce zajmują Niemcy i Korea Pd. W kolejnych meczach, w sobotę Szwecja zagra z Niemcami, a Meksyk z Koreą Pd.

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO!

Belgia pokonała w Soczi Panamę 3:0 (0:0) w meczu grupy G piłkarskich mistrzostw świata, które odbywają się w Rosji. W 47. minucie pięknym strzałem z woleja popisał się Dries Mertens i Belgowie objęli prowadzenie. Kolejne bramki strzelił Romelu Lukaku – w 69. i 75. minucie. Był to pierwszy w historii mecz reprezentacji Panamy w finałach piłkarskich mistrzostw świata.

Anglicy wygrali w Wołgogradzie z Tunezją 2:1 (1:1) w meczu grupy G piłkarskich mistrzostw świata, które odbywają się w Rosji. Bohaterem meczu był Harry Kane, który strzelił oba gole dla Anglii, w tym decydującego o zwycięstwie już w doliczonym czasie. Anglicy prowadzili od 11. minuty, ale w 35. do remisu doprowadził Ferjani Sassi, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Kyle’a Walkera. Anglicy przeważali, rywale jednak bardzo skutecznie się bronili.