1.5 C
piątek, 29 marca, 2024

MŚ – Szwecja i Anglia w ćwierćfinale. Kolumbijczycy po dramatycznych karnych odpadają z turnieju

Piłkarze Anglii i Kolumbii zapewnili nam brutalne widowisko, które z czasem przerodziło się w próbę wytrzymałości. Uratowany przez Yerry’ego Minę remis dał Kolumbijczykom dogrywkę, w której zaciekle atakowali Anglicy, natomiast ostateczne rozstrzygnięcie przyniosły nam dopiero rzuty karne. W nich o jedną próbę lepsi okazali się Synowie Albionu, którzy zmierzą się w ćwierćfinale ze Szwecją.

Pierwszy gol padł dopiero po niemal godzinie gry. Davinson Sanchez sfaulował w polu karnym Harry’ego Kane’a, który zamienił jedenastkę na gola. Kolumbijczycy zdobyli się na ataki w ostatnich 10 minutach gry. Cel zrealizowali w doliczonym czasie gry. Najpierw Uribe mocno uderzył na bramkę Pickforda, defensor Anglii odbił jednak piłkę na rzut rożny. W polu karnym ustawił się nawet David Ospina, ale bramkę zdobył Yerry Mina. W dogrywce piłkarze dosłownie opadali z sił, a ostatni mecz 1/8 finału rozstrzygnął się w rzutach karnych. Po pierwszej serii mieliśmy remis 1:1, gdzie świetnymi uderzeniami popisali się Falcao i Kane. W drugiej kolejce do piłki podszedł Juan Cuadrado, który również pokonał Jordana Pickforda nie do obrony. Do piłki ustawionen ja 11. metrze podszedł po chwili Marcus Rashford, który uderzył w ten sam róg, co kapitan Synów Albionu. W trzeciej próbie zarówno Henderson, jak i Uribe pomylili się przy strzale, ale dopiero w następnej kolejce doszło do przełomu. Intencje Carlosa Bacci zostały przewidziane przez Pickforda, który dał szansę swojej drużynie na pierwszy ćwierćfinał dla Anglików od 12 lat. Eric Dier dopełnił formalności!

W pierwszym dzisiejszym meczu 1/8 finału w Petersburgu Szwedzi pokonali Szwajcarów 1:0 (0:0) po golu Emila Forsberga w 66. minucie. W doliczonym czasie drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał szwajcarski pomocnik Michael Lang.

W ćwierćfinałach piłkarskich MŚ Anglia zagra ze Szwecją, Rosja z Chorwacją, Brazylia z Belgią, a Urugwaj z Francją.