12.9 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

MŚ: Rosja wygrała z Arabią Saudyjską 5:0 na otwarcie turnieju!

Gospodarze turnieju, Rosjanie wygrali na Łużnikach w Moskwie z Arabią Saudyjską 5:0 (2:0) w meczu otwierającym piłkarskie mistrzostwa świata.

Pierwszą bramkę zdobył w 12. minucie Jurij Gazinski. Na 2:0 w 43. minucie podwyższył Dienis Czeryszew. Trzeciego gola strzelił w 71. minucie Artiom Dziuba, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. W pierwszej doliczonej minucie (90+1. min) ponownie trafił Czeryszew. Wynik na 5:0 w piątej doliczonej minucie uderzeniem z rzutu wolnego ustalił Aleksandr Gołowin, który w tym spotkaniu zanotował też dwie asysty.

Rosja i Arabia Saudyjska występują w grupie A. Drugi mecz tej grupy odbędzie się w piątek – o godzinie 14.00 czasu polskiego w Jakaterynburgu Egipt zmierzy się z Urugwajem. Także w piątek rozpocznie się rywalizacja w grupie B – o 17.00 w Sankt Petersburgu Maroko zagra z Iranem, a o 20.00 w Soczi Portugalia z Hiszpanią.