HomePILNE

MŚ – Rosja po rzutach karnych awansowała do ćwierćfinału, Hiszpanie rozczarowani

MŚ – Rosja po rzutach karnych awansowała do ćwierćfinału, Hiszpanie rozczarowani

Gospodarze turnieju, Rosjanie awansowali do ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw świata. W 1/8 finału na Łużnikach w Moskwie po rzutach karnych wygrali z Hiszpanami 4:3. W trzeciej i piątej serii “jedenastek” bramkarz Igor Akinfiejew obronił strzeay Koke i Iago Aspasa. Dla Rosji trafili Fiodor Smołow, Siergiej Ignaszewicz, Aleksandr Gołowin i Denis Czeryszew; dla Hiszpanii – Andres Iniesta, Gerard Pique i Sergio Ramos.

Po 120 minutach był remis 1:1. “La Furia Rioja” objęła prowadzenie w 12. minucie po samobójczej bramce Siergieja Ignaszewicza. W 41. minucie z rzutu karnego wyrównał Artiom Dziuba.

Po raz pierwszy w historii, w trakcie spotkań mistrzostw świata można było zastosować przepis, który pozwala na czwartą zmianę w dogrywce. Z tej opcji skorzystali szkoleniowcy obu zespołów.

W ćwierćfinale Rosjanie zagrają ze zwycięzcą meczu Chorwacja-Dania, który rozpocznie się o godzinie 20.00 czasu polskiego.


“Kierować tą drużyną było wielkim zaszczytem” – powiedział po meczu Fernando Hierro, nowo mianowany trener “La Furia Rioja”. Kapitan zespołu Sergio Ramos przyznał, że odpadnięcie z mundialu jest dla niego jednym z trudniejszych momentów w życiu. “Trudno będzie go przezwyciężyć, ale jest wiele form porażki. Taki jest futbol.

Czasem dajesz z siebie wszystko ale zostajesz wyeliminowany – przez zbieg okoliczności, przez drobiazgi. Walczyliśmy z gospodarzem. Wielką drużyną” – powiedział Ramos. Jednak komentatorzy nie podzielają jego opinii. “Byli nudni, bez pomysłu na grę” – to opinia Sportu. “Za dużo podań, za mało futbolu” – twierdzi madrycki As. “Mundial nie będzie za nami tęsknił” – tytułuje sportowa Marca. “Zaczęło się i skończyło na rzutach karnych” – przypomina autor komentatorza mając na myśli mecz sprzed 10 lat, kiedy to Hiszpanie pokonali w Wiedniu Włochów i awansowali do półfinału Euro. “To był początek złotej epoki. Teraz słabych Hiszpanów wygoniła z mundialu najsłabsza od 30 lat Rosja” – czytamy w sportowej Marce.

 

SKRÓT MECZU – WIDEO!

 

Naczelna Redakcja Sportowa PR / d / E. Wysocka / AG

Naczelna Redakcja Sportowa PR / AG

COMMENTS