4.5 C
piątek, 29 marca, 2024

MŚ – Rosja i Chorwacja w ćwierćfinale. „Sborna” po rzutach karnych pokonała na Łużnikach w Moskwie Hiszpanię 4:3

Gospodarze turnieju, Rosjanie zagrają z Chorwatami w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw świata.

W niedzielę „Sborna” po rzutach karnych pokonała na Łużnikach w Moskwie Hiszpanię 4:3. W trzeciej i piątej serii „jedenastek” bramkarz Igor Akinfiejew obronił strzały Koke i Iago Aspasa. Dla Rosji trafili Fiodor Smołow, Siergiej Ignaszewicz, Aleksandr Gołowin i Denis Czeryszew; dla Hiszpanii – Andres Iniesta, Gerard Pique i Sergio Ramos.

Po 120 minutach był remis 1:1. „La Furia Rioja” objęła prowadzenie w 12. minucie po samobójczej bramce Siergieja Ignaszewicza. W 41. minucie z rzutu karnego wyrównał Artiom Dziuba.

Kilka godzin później Chorwacja także po karnych wygrała w Niżnym Nowogrodzie z Danią 3:2. Bramkarz Chorwatów Daniel Subašić obronił uderzenia Christiana Eriksena, Lasse Schone i Nicolaia Jorgensena, a golkiper Duńczyków Kasper Schmeichel – strzały Milana Badelja i Josipa Pivaricia. Dla Skandynawów trafił Simon Kjaer i Michael Krohn-Dehli, a dla zespołu z Bałkanów – Andrej Kramarić, Luka Modrić oraz Ivan Rakitić, który wykorzystał decydującą jedenastkę.

Po 120 minutach na tablicy widniał wynik 1:1 (1:1, 1:1). Dania objęła prowadzenie w 57. sekundzie po bramce Mathiasa Jorgensena. W 4. minucie wyrównał Mario Mandžukić. W dogrywce – w 117. minucie Schmeichel obronił rzut karny wykonywany Modricia.

Ćwierćfinał Rosja-Chorwacja zostanie rozegrany w sobotę w Soczi.