3.6 C
sobota, 20 kwietnia, 2024

MŚ – Francja wygrała z Australią 2:1, remis Argentyny z Islandią a Dania pokonała Peru [SKRÓTY VIDEO]

Francja pokonała w Kazaniu Australię 2:1 (0:0) w meczu grupy C piłkarskich mistrzostw świata.
Wynik spotkania otworzył Antoine Griezmann strzałem z rzutu karnego w 58. minucie. Sędzia podjął decyzję po wideoweryfikacji (VAR). Wyrównał cztery minuty później Mile Jedinak – także strzałem z 11 m, po zagraniu ręką w polu karnym francuskiego zawodnika. Zwycięstwo „Trójkolorowym” zapewnił Paul Pogba w 81. minucie.

Argentyna zremisowała w Moskwie z Islandią 1:1 (1:1) w meczu grupy D piłkarskich mistrzostw świata. Argentyńczycy wyszli na prowadzenie w 19. minucie po golu Sergio Aguero. Cztery minuty później wyrównał Alfred Finnbogason. W 64. minucie rzutu karnego dla Argentyny nie wykorzystał Leo Messi.
Spotkanie poprowadził polski arbiter Szymon Marciniak.

Dania pokonała w Sarańsku Peru 1:0 (0:0) w meczu grupy C piłkarskich mistrzostw świata. Gola strzelił w 59. minucie Yussuf Poulsen. W doliczonym czasie pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Peruwiańczyk Christian Cueva.
We wcześniejszym spotkaniu tej grupy Francja wygrała z Australią 2:1 (0:0).
W tabeli prowadzi Francja, druga jest Dania (po 3 pkt), trzecia – Australia, a czwarte – Peru (bez punktów).