20 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Nie można wykluczyć, że mistrzostwa Europy zostaną rozegrane przy pustych trybunach

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

 Nie można wykluczyć, że mistrzostwa Europy zostaną rozegrane przy pustych trybunach, bo nie można wykluczyć aktów terroryzmu – stwierdził Giancarlo Abete, wiceprezydent komitetu wykonawczego UEFA.
We wtorek w Brukseli doszło do ataku terrorystycznego. Co najmniej 34 osoby zginęły w wyniku eksplozji na lotnisku Zaventem i na stacji metra Maelbeek. Tego samego dnia zostały odwołane treningi reprezentacji Belgii, która przygotowywała się do meczów towarzyskich. W środę spotkanie z Portugalią, zaplanowane na 29 marca, został odwołane ze względu na bezpieczeństwo.
Po zamachu w Brukseli ponownie zaczęto mówić o bezpieczeństwie podczas mistrzostw Europy, które w czerwcu i lipcu odbędą się we Francji. Gościem audycji na ten temat we włoskiej stacji Radio24 był Abete.

– Euro 2016 to nie jest mecz towarzyski. Sparing można odwołać lub przełożyć, a turnieju nie. Nie można wykluczyć, że zostanie on rozegrany przy pustych trybunach, bo nie można wykluczyć aktów terroryzmu. Spotkania przy pustych trybunach są jedną z opcji, które bierzemy pod uwagę, ale na tę chwilę jesteśmy daleko od podjęcia takiej decyzji – zapewnił wiceprezydent komitetu wykonawczego UEFA.
Europejska federacja jest przekonana, że wszystkie środki bezpieczeństwa zostaną zachowane i nie będzie potrzeby zamykania stadionów dla kibiców. Zapewniła jedna, że pracuje nad planami awaryjnymi, gdyby życie uczestników Euro 2016 było zagrożone.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520