HomeKultura

Motorhead kończy działalność po śmierci legendarnego lidera

Motorhead kończy działalność po śmierci legendarnego lidera

Brytyjska grupa rockowa Motorhead kończy działalność po śmierci jej legendarnego lidera, Lemmy’ego Kilmistera. Muzyk, dla wielu symbol rock n’ rolla, zmarł na raka w wieku 70 lat.
“To koniec Motorhead, to jasne. Lemmy uosabiał Motorhead. Mimo to zespół żyje w pamięci wielu fanów” – powiedział perkusista zespołu Mikkey Dee w rozmowie ze szwedzką gazetą “Expressen”. Jak dodał, nie będzie już nowych płyt, ale marka Motorhead przetrwa i zostanie w sercach.
Ian “Lemmy” Kilmister założył Motorhead w 1975 roku, w zespole był basistą i wokalistą. Zespół grał surową, szybką i zarazem bardzo charakterystyczną odmianę heavy metalu. W krótkim czasie zdobył dużą popularność na całym świecie. Zdecydowanie najbardziej znanym utworem grupy była piosenka “Ace of Spades”, która pojawiała się na każdym koncercie.
Lemmy Kilmister słynął z rock n’ rollowego stylu życia, nonkonformizmu i determinacji. Mimo pogarszającego się stanu zdrowia nadal pojawiał się na scenie. Ze swoim zespołem wielokrotnie odwiedzał Polskę.
Hołd zmarłemu muzykowi oddało dziś wielu kolegów z branży, między innymi Ozzy Osbourne i zespół Metallica.
IAR/Expressen/md/sk

COMMENTS