13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

Moskwie zaprezentowano książkę poświęconą twórczości literackiej żołnierzy armii generała Władysława Andersa

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Moskwie zaprezentowano książkę poświęconą twórczości literackiej żołnierzy armii generała Władysława Andersa. Promocja publikacji noszącej tytuł „Polskie muzy w Ziemi Świętej. Armia Andresa: miejsce, czas, kultura (1942-1945)” odbyła się w siedzibie stowarzyszenia „Memoriał”.

Autorką książki jest Rosjanka, wykładowczyni Uniwersytetu Żydowskiego w Jerozolimie Walentina Brio. W jej ocenie, Polacy którzy w szeregach armii generała Władysława Andersa uciekli ze Związku Radzieckiego, pozostawili po sobie nie tylko wspomnienia bohaterskich czynów, ale również pokaźny dorobek literacko-poetycki.

„To swoisty fenomen kulturowy w tak trudnych czasach, najpierw łagrów, a później wojennej tułaczki” – powiedziała Polskiemu Radiu Walentina Brio.

„Polacy są romantykami. Pisali w więzieniach, w łagrach, pisali wiersze, co jest niezwykle cenną cechą – ludzką wartością. Dla nas jest ważne, abyśmy wiedzieli, że w takich trudnych warunkach ludzie mogli pisać” – dodała autorka książki. W opinii Walentiny Brio, informacje dotyczące życia w łagrach, a później wojennej tułaczki polskich żołnierzy są istotne z historycznego i społecznego punktu widzenia.

 

IAR PR

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520