11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Moskwa nie odpowiedziała na brytyjskie ultimatum

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Moskwa nie odpowiedziała na brytyjskie ultimatum w sprawie wydarzeń w Salisbury. Premier Theresa May domagała się od Moskwy wyjaśnień, skąd w miasteczku w środku Anglii pojawiła się zabójcza substancja wyprodukowana w Rosji. Zatruta nią para Rosjan wciąż walczy o życie. Moskwa już wcześniej ogłosiła, że nie odpowie na ultimatum, jeśli najpierw jej naukowcy nie przebadają próbek z Salisbury. Według zapowiedzi premier May, brak reakcji Moskwy, ma dziś zaowocować oficjalną reakcją Londynu.

Z medialnych przecieków wynika, że może tu chodzić o o zamrożenie kont Rosjan łączonych z łamaniem prawa, a także o o wycofanie reprezentacji dyplomatycznej z mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbędą się latem w Rosji. Na stole pojawia się też anulowanie pozwolenia na nadawanie na Wyspach Brytyjskich programów telewizji RT, znanej kiedyś jako Russia Today, która jest tubą propagandową Moskwy.

Wczoraj rząd w Londynie otrzymał wyrazy solidarności i wsparcia z kilku stolic. Premier Theresa May rozmawiała przez telefon z prezydentami Francji i Stanów Zjednoczonych. Zapewnienia o solidarności napłynęły też z NATO i Unii Europejskiej.

Rosja konsekwentnie zaprzecza, by miała związek z próbą otrucia Siergieja Skripala, byłego agenta MI6, oraz jego córki. Zapowiedziała, że na ewentualne sankcje brytyjskie – odpowie kontrsankcjami.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Adam Dąbrowski/Londyn/dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520