HomeŚwiat

Moskwa może zostać czasowo zamknięta, w związku z koronawirusem

Moskwa może zostać czasowo zamknięta, w związku z koronawirusem

Władze Rosji stopniowo wprowadzają nadzwyczajne środki, aby zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa – podało radio Echo Moskwy. Rozgłośnia poinformowała o obowiązku samoizolacji, którym objęte są osoby przyjeżdżające z krajów podwyższonego ryzyka. Z kolei dziennik „Wiedomosti” już wcześniej przypomniał, że plan walki z patogenem przewiduje między innymi izolację całego miasta.

W związku z rosnąco w Moskwie liczbą osób zarażonych koronawirusem, lokalne władze zobowiązały dyrektorów placówek oświatowych i zakładów pracy do prowadzenia stałego monitoringu zdrowia podopiecznych i pracowników. Dzieci i osoby dorosłe z symptomami przeziębienia będę odsyłane do domów.

Już wcześniej największe rosyjskie koncerny odwołały zagraniczne podróże swoich przedstawicieli. Natomiast instytucje państwowe, w tym ministerstwa wprowadziły procedurę mierzenia temperatury osobom wchodzącym do budynków, w tym dziennikarzom udającym się na konferencje prasowe.

Od dawna monitorowane są lotniska i dworce. Osoby, które przybyły do Moskwy z krajów podwyższonego ryzyka, między innymi z: Chin. Iranu i Włoch mają obowiązek samoizolacji na 14 dni. Przestrzeganie tego zalecenia sprawdzają policjanci i służby sanitarne.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Jastrzębski,Moskwa/w dyd

COMMENTS