Moskwa krytykuje bombardowania w Syrii. “Uderzenie w stolicę suwerennego kraju”

Moskwa krytykuje bombardowania w Syrii. “Uderzenie w stolicę suwerennego kraju”

Moskwa krytykuje bombardowania w Syrii. Rosyjscy politycy mówią o potrzebie zwołania Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ określiła bombardowania celów w okolicy Damaszku jako “uderzenie w stolicę suwerennego kraju, który od lat próbuje przeżyć w warunkach terrorystycznej agresji.”
Rzeczniczka napisała w oświadczeniu, że “cele w Syrii ostrzelano w momencie, gdy ten kraj uzyskał szansę pokojowego rozwiązania swej przyszłości”. „Stoją za tym ci, którzy pretendują do moralnego przywództwa na świecie i mówią o swej wyjątkowości” – napisała rzeczniczka.
Ambasador Rosji w USA ostrzegł, że bombardowania koalicji zachodniej nie pozostaną bez odpowiedzi. Anatolij Antonow cytowany przez rosyjskie media – powiedział, że “spełniły się najgorsze obawy, ostrzeżenia Rosji nie zostały wzięte pod uwagę i realizowany jest wcześniej zaplanowany scenariusz”. „Znowu nam grożą. Ostrzegaliśmy, że takie działania nie pozostaną bez następstw”- powiedział dyplomata.
Wiceszef komitetu obrony rosyjskiej Dumy Jurij Szwytkin powiedział, że należy niezwłocznie zwołać posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ “w celu osądzenia polityki Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników”. Jego zdaniem działania Stanów Zjednoczonych naruszają wszelkie normy prawa międzynarodowego.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/zr/mitro/

COMMENTS

WORDPRESS: 0