1 C
Chicago
poniedziałek, 1 marca, 2021

Moskwa chce wyjaśnień w sprawie wypowiedzi Antoniego Macierewicza

Popularne

Rosja oczekuje wyjaśnień w sprawie wypowiedzi polskiego ministra. Chodzi o słowa szefa resortu obrony Antoniego Macierewicza, który stwierdził, że to Rosja pchnęła Ukraińców do Rzezi Wołyńskiej.

Na słowa polskiego ministra zareagowała rzeczniczka rosyjskiego MSZ. Marija Zacharowa nazwała wypowiedź Antoniego Macierewicza „szowinistyczną”. Na stronie MSZ na facebooku zadała też trzy pytania. Przedstawicielka rosyjskiej dyplomacji chciałaby wiedzieć, czy polski minister wygłosił oficjalne stanowisko Polski, czy swoje osobiste. Dalej ironicznie zapytała, czy są jakieś wydarzenia i zjawiska przyrodnicze, za które Rosja nie ponosi winy. Na koniec zastanawia się, czy -„milcząco przyzwalając na takie szowinistyczne wypowiedzi, polskie władze nie przechodzą od zwykłej rusofobii, do podsycania narodowościowej nienawiści”.
Wcześniej, również wykorzystując portal społecznościowy, Marija Zacharowa napisała, że Moskwa chciałaby usłyszeć w tej sprawie wyjaśnienia osób upoważnionych do składania wyjaśnień w kwestiach zagranicznych.

 

IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/wk/Fot. ppor. Robert Suchy/CO MON

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane