"> Morderca Adamowicza znalazł naśladowcę? Były prezydent Siedlec z poważnymi obrażeniami przeszedł rozległą operację - wiadomosci.com

Morderca Adamowicza znalazł naśladowcę? Były prezydent Siedlec z poważnymi obrażeniami przeszedł rozległą operację

Morderca Adamowicza znalazł naśladowcę? Były prezydent Siedlec z poważnymi obrażeniami przeszedł rozległą operację

Stan Wojciecha Kudelskiego poprawia się i jest stabilny – poinformował dyrektor do spraw medycznych z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Mariusz Mioduski. Dodał, że były prezydent Siedlec przeszedł rozległą operację i znajduje się na oddziale pooperacyjnym. Pacjent wymaga dalej intensywnego leczenia i obserwacji.

Około 7.00 rano Wojciech Kudelski były prezydent miasta i obecny radny mazowieckiego sejmiku wojewódzkiego został zaatakowany ostrym narzędziem w pobliżu swojego domu w centrum Siedlec. Po południu policja zatrzymała domniemanego napastnika, 38-letniego mieszkańca powiatu siedleckiego. Jutro prokurator przeprowadzi czynności z udziałem mężczyzny, najprawdopodobniej postawi mu zarzut usiłowania zabójstwa.
Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł IAR, wynika, że napastnik zaatakował Wojciecha Kudelskiego w przejściu między budynkami, bez wcześniejszej rozmowy. W momencie przywiezienia do szpitala Wojciech Kudelski był przytomny. Operacja trwała ponad godzinę, miała charakter bezpośredniego ratowania życia pacjenta. Lekarze poinformowali, że były prezydent Siedlec odniósł w wyniku ataku poważne obrażenia, które bezpośrednio zagrażały jego życiu. Cios został zadany w okolicę jamy brzusznej, pod klatką piersiową.
Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że nie ma przyzwolenia na żaden rodzaj przemocy w przestrzeni publicznej.
“Myślami jesteśmy teraz z naszym kolegą Wojciechem Kudelskim, który dziś rano padł ofiarą bestialskiego ataku” – napisał szef rządu. Podziękował też ministrowi spraw wewnętrznych Joachimowi Brudzińskiemu i policji za szybkie ujęcie napastnika.
W południe w siedleckiej katedrze została odprawiona Msza św. w intencji Wojciecha Kudelskiego. Przewodniczył jej biskup Kazimierz Gurda. Ordynariusz siedlecki zapewnił o modlitewnym wsparciu byłego prezydenta i jego bliskich
Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018, obecnie jest radnym PiS w mazowieckim sejmiku wojewódzkim.

Informacyjna Agerncja Radiowa/IAR/wczesn./mile/dwCOMMENTS

WORDPRESS: 0