HomePILNE

Morawiecki zapowiedział ułatwienia podatkowe dla przedsiębiorców w zakresie podatków oraz niższego ZUS-u

Morawiecki zapowiedział ułatwienia podatkowe dla przedsiębiorców w zakresie podatków oraz niższego ZUS-u

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział ułatwienia podatkowe dla przedsiębiorców. Jak podkreślił podczas konferencji w Karczewie szef rządu, celem zmian jest wzrost kapitału małych i średnich firm.

Premier Morawiecki zapowiedział wprowadzenie możliwości ryczałtowego rozliczania podatków dla małych i średnich przedsiębiorców, która będzie podniesiona najpierw czterokrotnie, a w niedługim czasie – ośmiokrotnie. “Planujemy podniesienie z dzisiejszej puli 250 tysięcy euro do miliona, a za chwilę do dwóch milionów euro. To mniej biurokracji, mniej formalności, dużo większa łatwość rozliczeń i płacenia podatków” – powiedział Mateusz Morawiecki.
Szef rządu zapowiedział także zmniejszenie obciążeń w ZUS dla małych przedsiębiorstw. Rząd planuje przeznaczyć na ten cel około miliarda złotych. “ZUS będzie dla tych małych firm mógł być obliczany nie tylko od przychodu, ale też, do pewnego poziomu, od dochodu, do takiego poziomu, żeby koszty, czyli łączna pula niewpłaconych do ZUS pieniędzy, nie przekraczały miliarda złotych” – powiedział Mateusz Morawiecki.
Dla branży rolnej podatki mają wynieść 2-3 procent w zależności od charakteru branży, natomiast dla innych branż 8-8,5 procenta lub więcej w przypadku branż na wysokich marżach.

IAR/TVPinfo/mk/dw

COMMENTS