Morawiecki: W tym roku wzrost gospodarczy ma szansę przekroczyć 4 procent

Morawiecki: W tym roku wzrost gospodarczy ma szansę przekroczyć 4 procent

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki powiedział, że w tym roku wzrost gospodarczy ma szansę przekroczyć 4 procent. W trzecim kwartale PKB wyniósł 4, 7 procent.

Wicepremier Mateusz Morawiecki, który był gościem radiowej Jedynki, podkreślił, że na wzrost gospodarczy miała wpływ aktywność rządu. Według wicepremiera, przyczyniła się do tego strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, rozwój zrównoważony, a także dążenie rządu do stworzenia miejsc pracy w Polsce, by powstrzymać emigrację.

Gość Polskiego Radia zwrócił uwagę, że Polska jest na pierwszym miejscu w Europie jeśli chodzi o liczbę tworzonych miejsc pracy w przemyśle. Od początku roku przybyło ich 225 tysięcy. Zatrudnienie dały tym ludziom zarówno zagraniczne jak i polskie przedsiębiorstwa.

Wczoraj premier Beata Szydło i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podsumowali dwa lata rządów.

Beata Szydło mówiła, że wszyscy ministrowie w jej rządzie pracowali przez ostatnie 24 miesiące intensywnie i ciężko. Chwaliła między innymi Mateusza Morawieckiego, Mariusza Błaszczaka i Elżbietę Rafalską. Podkreśliła, że będzie jeszcze potrzeba kolejnych lat, by można było powiedzieć, że dzieło, którego podjął się rząd Prawa i Sprawiedliwości, zostało w pełni dokończone. Mówiła między innymi o reformie sądownictwa.

Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Góra/zrCOMMENTS

WORDPRESS: 0