HomePOLSKA

Morawiecki ponownie otrzyma tytuł Człowieka Roku nadawany przez “Gazetę Polską”

Morawiecki ponownie otrzyma tytuł Człowieka Roku nadawany przez “Gazetę Polską”

Premier Mateusz Morawiecki odbierze w poniedziałek (25.02) tytuł Człowieka Roku, przyznawany przez “Gazetę Polską”. Redaktor naczelny tygodnika Tomasz Sakiewicz wyjaśnił, że “Gazeta Polska” uhonorowała szefa rządu przede wszystkim za jego działania na rzecz uszczelnienia systemu podatkowego. Doceniono “bezkompromisową walkę z grupami przestępczymi, wyłudzającymi z polskiego budżetu miliardy złotych”. 

Tomasz Sakiewicz powiedział, że rozbicie VAT-owskich mafii na tyle uszczelniło budżet Polski, iż “nie tylko mieliśmy przez 11 miesięcy nadwyżkę finansową w budżecie, ale pieniędzy starczyło także na wielkie programy socjalne”. “Dzięki walce z mafią VAT-owską Polska, jest rzeczywiście zupełnie innym krajem finansowo” – podkreślił Tomasz Sakiewicz.
“Gazeta Polska” doceniła także postęp w działaniu tajnych służb za rządu Mateusza Morawieckiego. Tomasz Sakiewicz powiedział, że choć działania służb są ściśle tajne, w związku z czym jest to dziedzina, o której powszechnie mało wiadomo, to zrobiono w niej – jak określił – “gigantyczny postęp”. Według redaktora naczelnego tygodnika, widać skutki działania służb: “wielkie gangi przestają przejmować nasze finanse i życie polityczne, ograniczony został ich wpływ w mediach”, dzięki czemu Polska staje się krajem wewnętrznie suwerennym.
Tomasz Sakiewicz dodał, że za działania tajnych służb odpowiada premier Mateusz Morawiecki. “To on nadzoruje walkę w mafiami. Trzeba przyznać, że robi to skutecznie. Trzeba to docenić, naświetlić” – podkreślił publicysta.
Mateusz Morawiecki otrzyma nagrodę Człowieka Roku “Gazety Polskiej” po raz drugi. Poprzednio dostał ją w 2016 roku, kiedy był wicepremierem, ministrem finansów.
Dzisiejsza gala wręczenia nagród rozpocznie się w Filharmonii Narodowej o 19.00. Oprócz uroczystego nadania tytułu Człowieka Roku, wręczona zostanie także nagroda Klubów “Gazety Polskiej”. Otrzyma ją historyk, wiceprezes IPN, doktor habilitowany Krzysztof Szwagrzyk. Natomiast Nagroda imienia świętego Grzegorza Wielkiego trafi do europosła PiS, profesora Ryszarda Legutki oraz do reżysera filmowego Patryka Vegi.
Gościem honorowym wieczornej gali będzie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, dwukrotnie wyróżniony tytułem Człowieka Roku “Gazety Polskiej” – w 2004 i 2015 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/wcześn./jj/dabrCOMMENTS