Morawiecki: “Polski rząd chce być integratorem między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi”

Morawiecki: “Polski rząd chce być integratorem między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi”

“Polski rząd chce być integratorem między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi” – mówi premier w wywiadzie dla “Gazety Polskiej”. Fragmenty rozmowy opublikowano na portalu niezalezna.pl.

Szef rządu mówi, że z jednej strony jest sojusz Polski z USA, a z drugiej – nasza współpraca w ramach Unii. “Każdy zapewne dostrzega, że drogi Unii i Ameryki zaczęły się dość mocno rozchodzić i teraz od nas zależy, czy zbudujemy sobie pozycję zwornika, integratora pomiędzy tymi dwoma bytami, czy będziemy w niekomfortowej sytuacji ciągłego manewrowania między nimi” – mówi “Gazecie Polskiej” premier Morawiecki. Zapewnia, że celem jego rządu jest to pierwsze rozwiązanie. “Ono wiąże się także z dużą szansą dla naszego kraju. Na rzecz takiego scenariusza pracujemy” – podkreśla prezes Rady Ministrów.
W wywiadzie szef rządu jest pytany także o reformę sądownictwa. Podkreśla, że widzi pole do współpracy i dialogu ze środowiskiem sędziowskim. “Mamy 10 tysięcy sędziów i ogromna część z nich nie chce żadnego buntu, nie widzi zagrożenia” – stwierdził premier Morawiecki.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/niezalezna.pl/to/dw

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0