HomePILNE

Morawiecki: Ograniczamy biurokrację, było 30 tysięcy stron ustaw, jest 15 tysięcy

Morawiecki: Ograniczamy biurokrację, było 30 tysięcy stron ustaw, jest 15 tysięcy

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd zgodnie z postulatami przedsiębiorców ogranicza przepisy. Jak podkreślił premier podczas spotkania z przedsiębiorcami w Działoszynie, rząd od kilku lat dąży do redukcji biurokracji w kraju.

“Chciałbym wprowadzić nowe relacje między państwem a przedsiębiorcami i do tego dążymy od kilku lat” – powiedział szef rządu. Przepisy ograniczyliśmy zgodnie z waszymi postulatami, postulatami przedsiębiorców i obywateli, ale głównie przedsiębiorców – zaznaczył Mateusz Morawiecki.
Szef rządu zaznaczył, że w latach 2015-2017 było 30 tysięcy stron ustaw, z których większość wpływała na gospodarkę, natomiast w 2018 roku było już tylko 15 tysięcy stron ustaw. Jak podkreślił Mateusz Morawiecki, po raz pierwszy od 25 lat nastąpił tak gwałtowny spadek liczby stron ustaw.
Mateusz Morawiecki podkreślił również, że dzięki aktywności przedsiębiorców mamy bardzo dynamiczny wzrost eksportu. Zaznaczył, że nasza gospodarka staje się coraz bardziej innowacyjna, co widać po wzrastającym eksporcie.
“To wielkie osiągnięcie gospodarcze – historyczne – bo eksport rośnie dwa razy szybciej, niż eksport całego świata, a to znaczy, że z tą przyrastającą płacą minimalną, z konstytucją biznesu, z tymi wszystkimi okolicznościami w jakich się znajdujemy -stajecie się coraz bardziej konkurencyjni, polska gospodarka staje się coraz bardziej konkurencyjna” – mówił szef rządu.
Premier dodał, że jego rządowi udało się zmniejszyć znacząco obciążenia formalne i administracyjne w biznesie, co przekłada się na konkurencyjność. Wymieniał m.in. ograniczenie obowiązków dot. szkoleń.
6 milionów pracowników nie musi odbywać szkoleń z przepisów BHP – zaznaczył Mateusz Morawiecki. “Ograniczyliśmy to do tych tylko miejsc, branż, pracowników, gdzie rzeczywiście jest to bardzo potrzebne” – dodał premier.

IAR/wcześ/sp/kj

COMMENTS